KadimSpor Kulübü

Başkanın Mesajı

Değerli Kadim Spor Kulübü Üyeleri,

Hepinizin bildiği gibi 2015 yılının sonlarında Vakıf yönetim kurulumuzun desteği ve önderliği ile kurulan ile Kadim Spor Kulübü Derneği, Mart 2016 da yapılan genel kurul sonrası faaliyetlerine başladı.

Amacımız, 2012 yılında Spor Komitemizin önderliği ile faaliyete geçen  spor okulumuzda futbol eğitimi alan 11-17 yaş aralığındaki çocuklarımızın amatör bölgesel çocuk liglerine katılması ve ailelerinin spor nedeniyle bir araya gelmesi, hem çocukların hem de ailelerin tanışması ve kaynaşmasıydı. Bu nedenle Türkiye futbol federasyonunun şubesi olan İstanbul Amatör futbol şubesine başvurarak futbol kulübü olma vasfını aldık.

2016 yılında üye kayıtlarına başladık. Derneğimizin şu anda yaklaşık 200’ e yakın  üyesi mevcuttur ve üye kayıtlarımız halen devam etmektedir. Bu vesile ile bizlere güvenen ve yıllardır destek veren tüm üyelerimize de Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarım ve şahsım adına teşekkür etmek isterim.

Kadim spor olarak her yıl 11-17 yaş arasındaki çocuklarımızın katılımı ile farklı zamanlarda gerçekleşen amatör liglerine katılıyoruz. 2018 yılında kurulan A takımımız ise 2. Amatör ligde halen mücadelesini sürdürmekte olup çok başarılı sonuçlara imza atmaktadır.

A takımı ile birlikte lisanslı sporcu sayımız 70, altyapı sporcu sayımız ise 50 civarındadır. Bugün itibarı ile Kadim Spor bünyesinden faaliyet gösteren toplamda 120 sporcumuz bulunmaktadır.

Çok kısa bir süre sonra Basketbol ve Voleybol gibi branşları da Kadim Spor derneğimizin spor alanları arasına almayı ve böylece daha geniş bir kitleye hitap etmeyi planlıyoruz.

Bildiğiniz gibi maç saatlerimizi Vakfımızın SMS mesajları ile her hafta sizlere duyurmaya çalışıyoruz. Sizleri maçlarımıza da seyirci olarak bekliyor ve bu güzel atmosferi hep beraber yaşamaya davet ediyoruz.  

Vakıf Yönetim Kurulu ve Kadim Spor Yönetim Kurulu olarak öncelikli hedefimiz İstanbul Süryani Kadim toplumumuzun birlik beraberliğini korumak, toplum içi kaynaşmayı sağlamak ve arttırmaktır. Bu hedef adına faaliyet gösteren birçok kuruma ek olarak anaokulumuz ve Kadim Spor gibi kurumlarımız, bizlerin sosyal olarak birbirimize bağlanmamıza vesile olan ve asimilasyonu  önlemeye yönelik kurumlardır. Bu nedenle bu kurumlarımızın değerini bilerek, tıpkı siz değerli üyelerimiz gibi katılım göstermenin ve geliştirerek yaşatmanın son derece önem arz ettiğini düşünüyorum.  

Spor, hepinizin bildiği gibi çocukları ve gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmakta, bedensel ve mental gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Bu yüzden de sizden ricamız, futbol ile ilgilenen 10-17 yaşında çocuklarınızı bu güzel ortamı paylaşmaları için Kadim Spora yönlendirmeniz olacaktır. Ayrıntılı bilgi almak isteyen veya çocuklarını kayıt etmek isteyen  üyelerimizin yönetimden arkadaşlarımıza başvurabilirler.

Kulübümüzde yönetici olarak görev almak ve hizmet etmek isteyen 18 yaş üstü tüm toplum bireylerimizin Kadim Spora üye olmak adına müracaat etmeleri bizi son derece mutlu edecektir.

Kişisel gelişime ve toplumumuzun kaynaşmasına vesile olması amacıyla kurduğumuz Kadim Spor kulübümüzün sürdürülebilir olması ve bütün yaş kategorilerinde liglere katılması ancak toplum bireylerimizin kulübümüzü sahiplenmesi ile sağlanabilir. Bu yüzden de henüz Kadim spora üye olmamış diğer tüm toplum bireylerimizi de en kısa zamanda üye olmaya ve KADİMSPOR’u desteklemeye davet ediyoruz.

Kadim Spor’un uzun yıllar İstanbul Süryani Kadim toplumumuza hizmet etmesi dileğiyle…

Sevgi ve Saygılarımla,

 İlyas GENÇOĞLU

Kadim Spor Kulübü Derneği Başkanı