KadimSpor Kulübü

İBRAHİM GÜLER

Yönetim Kurulu Üyesi

Biyografi

1981 yılında İstanbul’da dünyaya gelen İbrahim Güler, Baba tarafı Mardinli, Anne tarafı ise Lübnanlı olan Süryani kökenli ailenin dört çocuğundan en büyüğüdür. İlkokulu Yeşilyurt Arif Şener İlköğretim Okulu’nda, orta öğrenimini Florya Uğur Koleji’nde, liseyi ise Florya İlke Koleji’nde tamamlamıştır. 2013 yılında dünya evine giren Güler, iki erkek çocuk babasıdır.

Çocukluk yılları boyunca, aile şirketlerinin bir kolu ve baba mesleği olan kuyumculuk, saat ve gözlük sektörlerinde Kapalı Çarşı ve Bakırköy’de uzunca bir dönem çalışıp ticaret deneyimi edinmiştir.

Üniversite öğrenimini Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümü’nden alan, ardından Ankara Genel Kurmay Başkanlığı’nda vatani görevine giden Güler, askerliğini tamamladıktan sonra, 2005 sonu itibariyle aile şirketi olan Nora Yapı’da Yönetim Kurulu Üyesi ve Proje Müdürü olarak iş hayatına atılmıştır. İnşaat sektörü ve tasarım konusunda çalışmalarına devam eden Güler, 2021 yılında mimarlık ofisi ve dekorasyon mağazası olan İbrahim Güler Design Studio’yu kurmuştur. Halen daha gayrimenkul portföyünü genişletmeye ve İstanbul’da kentsel dönüşüm projelerine devam eden Güler, özellikle yazlık bölgelerde yeni işlere imza atmaktadır.

İngilizce ve Arapça konuşabilmesinin avantajıyla, Orta Çağ ve Modern Çağ mimarisinin örneklerini yerinde araştırmak için yaptığı yurt dışı gezilerinde, farklı kültürlere ait mimarileri inceleme fırsatı edinmiştir. Bu deneyimlerin, tasarım anlayışının temelini oluşturduğunu söylemektedir.

Sporun hayatında önemli bir yer tuttuğunu söyleyen İbrahim Güler, futbol, tenis, yüzme ve kayak sporlarını yapmaktadır.

 

İletişim

Email : ibrahimguler@kadimspor.org